مربی، رایزن، مشاور و یا مرشد؟

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

مطابق با فرهنگ لغط مریام وبستر؛

Coach : یک مربی یک آموزش دهنده شخصی است و یا کسیست که آموزش میدهد و یا راهنمایی میکند.

Consultant : یک مشاور کسی است که به دیگران مشاوره میدهد و یا خدمات تخصصی ارائه می کند.

Advisor : یک رایزن کسی است که پیشنهادی برای آنچه می بایست انجام شود به دیگران ارائه میکند.

Mentor : یک مرشد، راهنما و یا راهبری است معتمد.

اینها تعاریف بسیار ساده ای هستند اما در واقع ارزش چندانی برای مدیران اجرایی که بدنبال مرشد، مشاور  یا توصیه گر هستند ندارند.

بنابراین بیایید بررسی کنیم که این اصطلاحات چگونه در حوزه پیشه وری(کسب و کار) مورد استفاده قرار میگیرند و هر کدام دقیقا به چه معنا هستند.

مربی (Coach)

یک مربی با طرح سوالاتی که دیگران از پرسش آن هراس دارند، آنچه را که شما و یا تیمتان قدرت دیدنش را ندارید به شما نشان میدهد. مربی به شما و تیمتان کمک میکند تا روشی جدید برای تفکر بیاموزید. به عبارت ساده تر، رویکرد و یا روشی متفاوت ارائه میدهند. به عنوان یک مربی استراتژیک، ما به افراد و تیمهای استراتژیست که در افکار و رویکردهای خود گرفتار آمده اند کمک می کنیم. آنها گرفتار شده اند زیرا نمیتوانند دریابند چرا استراتژی شان نتایج مورد انتظار را برایشان به ارمغان نمی آورد. مربی اقدامی برای تغییر خروجی انجام نمیدهد بلکه به شما کمک میکنند تا دریابید چرا تفکر، رویکرد و یا روش شما پاسخ نمیدهد.آنها همچمین سوالات بسیاری را طرح میکنند تا شما و گروهتان بتوانید برای حصول نتایج مورد انتظار برنامه ریزی درستی انجام دهید. حدود 85 درصد تصمیمات شما از ضمیر ناخودآگاه  و از میان الگوها و تجربیات پیشین زندگی و کار شما استخراج میگردند. یک مربی به شما کمک میکند تا الگوهایی که نتایج مورد انتظار را برای شما ایجاد نمیکنند تشخیص داده و از آنها اجتناب نمائید.

مشاور  (Consultant)

یک مشاور با انجام امور در کنار شما ویا برای شما، به شما و تیمتان کمک میکند تا به نتایج مورد انتظارتان دست یابید. یک مشاور ابتدا کار شما و تیمتان را می آموزد سپس طرح و یا اهدافی جدید برای آن ارائه می کنند. آنها اقداماتی را  انجام میدهند که اگر شما و تیمتان توان و استعدادش را داشتید انجام می دادید. بسیاری از مشاوران تجربیاتی دارند که ممکن است شما و یا گروه تان فاقد آن باشید. آنها با تجربیات و دانش خود پروژه ها و برنامه ها را پیش برده و زمانی که به انجام رسانیدند به سراغ شرکت و یا پروژه ای دیگر می روند. بسیاری از مشاوران به جای تلاش برای تغییر رفتار کارکنان سازمان، آستین های خود را بالا زده و برای حصول نتایج، شخصا اقدام میکنند.

رایزن (Advisor)

یک رایزن بر اساس تجربیات مشابه پیشین خود با ارائه پیشنهادهایی به منظور تصمیم گیری و یا اتخاذ رویکرد، به شما و یا گروه تان در مواجه با شرایطی که اکنون با آن مواجه هستید کمک می کند. آنها حتی میتوانند به شما توصیه کنند که یک کسب و کار را چه وقت خریداری و یا در چه زمانی بفروشید. توصیه گران منابع ارزشمندی از اطلاعات برای کسانی که از تجربیات آنها بهره می گیرید هستند.

مرشد (Mentor)

یک مرشد؛ یک مربی، یک مشاور و یک توصیه گر است که معمولا بدون مزد کار میکند. آنها تمامی ویژگی های یک مربی، مشاور و توصیه گر بزرگ را یکجا دارند و بدون هیچ چشم داشتی از شما پشتیبانی کنند زیرا این کار نیاز آنها را در حمایت از دیگران ارضا میکند. مهم است بدانید که یک مرشد در جایگاهی از زندگی و کار خود قرار دارد که این حمایت برای او ارزش معنوی دارد. اگر شما به قدری خوش شانس باشید که یک مرشد بیابید، فرصتی مغتنم یافته اید. اگر چه باید هشیار بود تا یک پند رایگان بر تشخیص بهتر شما در خصوص نیاز واقعی تان اثر گذار نباشد .

Authors

Entrepreneur
Entrepreneur
مشاور مدیریت، کسب و کار، تولید و کیفیت