مشاوره و شرکت های مشاور مدیریت

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

شرکت مشاوره چیست؟

یک شرکت مشاوره ، یک شرکت ارائه دهنده خدمات است متشکل از مجموعه ای ازمتخصصان یا مشاوران که با هزینه مشخصی به شخص یا سازمانی مشاوره حرفه ای و شغلی می دهند. مشاور فردی است که در زمینه کاری خود تبحر داشته و به اندازه کافی مجرب و واجد شرایط برای پاسخگویی به نیازهای مشتری خود است. یک شرکت مشاوره ای اساساً مدیران اجرایی شرکت ها را هدف کار خود قرار می دهد و مشاورانی را که اغلب به عنوان متخصصان صنعت معرفی می شوند، در اختیار آنها قرار می دهد. آنها کسانی هستند که برنامه عملیاتی شرکت را برای دستیابی به اهداف شرکت یا ایجاد یک استراتژی قبل از شروع یک پروژه جدید هدایت می کنند. یک شرکت مشاوره همچنین ممکن است در زمان بحران مفید باشد.

چگونه مشاور شویم؟

برای تبدیل شدن به یک مشاور، حداقل مدرک لیسانس در مدیریت کسب و کار یا رشته های مرتبط استاندارد مورد نیاز است. صرف نظر از آن، شما به یک گواهینامه، حداقل 2 سال تجربه و مجموعه مهارت های مرتبط با حوزه مورد نظر نیاز دارید. مدرک تحصیلی در زمینه مدیریت کسب وکار ، مدیریت اجرایی ، امور مالی یا مطالعات تحلیلی پیش نیاز اصلی هنگام برنامه ریزی حرفه شما در یک شرکت مشاوره است. مهارتهای خوب ارتباطی ، مهارتهای بین فردی ، تحلیلی و انتقادی ، تواناییهای قوی مدیریت زمان و مهارتهای سازمانی، مهارتهای لازم برای مشاور بودن است. تجربه و مهارت روز افزون یکی دیگر از فاکتورهای مهم در شغل یک مشاور است. یک مشاور پس از احراز اصول مشاوره ، می بایست در زمینه مشاوره ای که تمایل به هدایت آن را دارد ، بیشتر تجربه کسب کند.

شش نوع مشاور وجود دارد:

  • مشاور استراتژی
  • مشاور مدیریتی
  • مشاور عملیات
  • مشاور مالی
  • مشاور منابع انسانی

اگر مشاور شدن در یکی از برترین شرکت های مشاوره آرزوی شماست ، لیست 10 شرکت برتر مشاور در جهان را بررسی کنید.

لیست 10 شرکت مشاور برتر جهان

 

1. McKinsey Company

یک شرکت مشاور مدیریت مشهور در جهان است. این شرکت در آمریکا مستقر است و 95 سال پیش در سال 1926 توسط جیمز او مک کینزی و ماروین بوور تاسیس شد. این شرکت خدمات خود را در سراسر جهان ارائه می دهد. دفتر مرکزی آن با 127 شعبه در سراسر جهان در شهر نیویورک واقع شده است. این شبکه دارای بیش از 27000 کارمند است که آن را به یک شرکت میلیارد دلاری تبدیل کرده و درآمد آن بیش از 10 میلیارد دلار است! این شرکت با کارمندان با انگیزه و تعصب بالا یک فرهنگ اخلاقی سختگیرانه را در کار دنبال می کند. این شرکت برای صفاتی مانند وفاداری ، صداقت و پویایی ارزش بسیاری قائل است.

2.The Boston Consulting Group, Inc

شرکت گروه مشاوره بوستون ، همچنین به عنوان BCG شناخته می شود. یک شرکت مشاور مدیریت خصوصی است. این شرکت توسط بروس هندرسون در سال 1963 تاسیس شده است. درآمد شرکت 6.3 میلیارد دلار از سال 2017 با بیش از 90 دفتر در مناطق مختلف در سراسر جهان است. بیش از 16000 کارمند در سراسر جهان در این شرکت مشغول به کار هستند.   BCG  در سال 2018 در لیست “100 شرکت برتر برای کار” در رتبه چهارم Fortune قرار گرفت.

3. Bain & Company

یک شرکت مشاور برتر متخصص در زمینه مشاوره مدیریت است. این مرکز در سال 1973 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در بوستون ، ماساچوست واقع شده است. این شرکت  یک همکاری مشترک  میان ویلیام دبلیو باین و پاتریک اف به عنوان بنیانگذاران است. این شرکت در اوایل دهه 80 رشد سریعی را نشان داد و در تولید درآمد 3.7 تا 4.5 میلیارد دلار در سال 2017 موفق بود. این شرکت شبکه خود را در 59 منطقه در سراسر جهان با نیروی 8000 کارمند گسترش داده است. این شرکت جوایز متعددی به نام خود از جمله مجله مشاوره (consultingmag) در سال 2016 “بهترین شرکت ها برای کار” و در مجله Fortune به عنوان “100 بهترین شرکت برای کار” در سال 2018 قرار گرفت.

4. Deloitte

دلویت بزرگترین شرکت مشاوره ای جهان و یکی از چهار شرکت بزرگ حسابداری است و دارای یکی از بزرگترین شبکه های حرفه ای در سراسر جهان است. در سال 1845 توسط ویلیام ولش دلویت در لندن تاسیس شد و در سال 1880 فعالیت خود را در نیویورک گسترش داد. عمده خدمات ارائه شده توسط Deloitte شامل حسابرسی ، مالیات ، مشاوره مدیریت ، مشاوره مالی ، مشاوره ریسک و حقوقی است

سایت اینساید پابلیک اکانتینگ، دیلویت را به عنوان برترین شرکت حسابداری در سال 2017 معرفی کرد ، و همچنین به عنوان یکی از “100 شرکت برتر برای کار” توسط مجله Fortune ذکر شده است. این شرکت در سال 2018، 43.2 میلیارد دلار درآمد کسب کرده و دارای 286200 کارمند  در سراسر جهان با بیش از 100 مکان عملیاتی از جمله چین ، هند و هنگ کنگ است.

5. PricewaterhouseCoopers

یک کسب و کار چند ملیتی است که از سال 1998 خدمات حرفه ای را به مشتریان خود ارائه می دهد. دفتر مرکزی این شرکت در لندن ، انگلستان مستقر است و به عنوان دومین شرکت خدمات حرفه ای شناخته می شود و همچنین نام خود را در میان چهار حسابرس بزرگ دارد. درآمد این شرکت از سال 2018 با 41.3 میلیارد دلار با 250،930 کارمند در سراسر جهان است. این شرکت  (PWC) دارای شبکه ای از شرکت ها در 158 کشور در 743 مکان است.

پرایس واترهاوس کوپرز خدماتی در زمینه  بیمه، مشاوره مالیاتی ، مشاوره استراتژی ، اختلافات مالیاتی ، تجزیه و تحلیل داده ها ، مشاوره مدیریت ، مشاوره مالی ، بیمه و حقوقی ارائه می دهد.

6. Booz Allen Hamilton

بوز آلن همیلتون یک شرکت مشاوره مدیریت و فناوری اطلاعات است که در آمریکا مستقر است. دفتر مرکزی آن در ویرجینیا در واشنگتن واقع شده است. در سال 1914 توسط ادوین جی بوز، جیمز ال. آلن و کارل ال. همیلتون تاسیس شد. درآمد این شرکت 5.48 میلیارد دلار با شبکه 22000 نفر کارمند در جهان است.

7. EY (Ernst & Young)

 ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی شناخته شده در سراسر جهان است که در انگلستان واقع شده است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکتهای خدمات حرفه ای در جهان است و یکی از چهار شرکت بزرگ در میان شرکت های حسابداری جهان است. این شرکت  در سال 1989 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در لندن ، انگلستان است. این شرکت همچنین در سال 2017- 34.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرده و دارای 260،000 نفر پرسنل کارمند در سراسر جهان با 700 دفتر در 150 کشور است.

8. Accenture

“اکسنچر” یک شرکت مشاوره معتبر جهانی است که برای مشاوره مدیریت مشهور است و خدمات حرفه ای مانند استراتژی ، مشاوره مدیریت، فناوری اطلاعات و عملیات را ارائه می دهد. این شرکت در سال 1989 تاسیس شد. این شرکت که قبلاً به عنوان مشاوره ی اندرسون شناخته می شد ، در اول سپتامبر 2009 در دوبلین ، ایرلند تاسیس شد. “اکسنچر” از سال 2018- 39.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرده و دارای 459،000 نیروی کار در بیش از 200 شهر در سراسر جهان است. این شرکت همچنین تعداد زیادی جایزه و تقدیرنامه به نام خود دارد.

9. KPMG

“KPMG” یک شرکت کسب و کاری چند ملیتی است که در سه زمینه تخصصی – حسابرسی (40٪) ، رایزنی (38٪) ، مالیات (22٪) خدمات حرفه ای به مشتریان خود ارائه می دهد. در سال 1987 تاسیس شد و سپس با سایر MNC ها ادغام شد  “KPMG” مخفف “Klynveld Peat Marwick Goerdeler” است.

. KPMG یک شرکت تعاونی سوئیس است که مقر اصلی آن در آمستلوین ، هلند است. هر شرکت ملی KPMG یک شخص حقوقی نا محدود است و عضوی از شرکت تعاونی بین المللی KPMG ، یک نهاد سوئیسی ثبت شده در کانتون زوگ سوئیس.  KPMG با شبکه ای متشکل از 188،982 کارمند در سراسر جهان با سراسر جهان در ارتباط است. این شرکت در سال 2017 -26.40 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. KPMG همچنین نام خود را با “چهار ممیز بزرگ” در می آمیزد و توسط شرکت   ” OpRisk & compliance “، در رتبه دوم رتبه بندی مشاوره قرار گرفت. این شرکت همچنین در سال 2011 به عنوان بهترین “مشاور برون سپاری” جهان در رتبه 2 قرار گرفت و در لیست 100 شرکت برتر برای کار در فورچون در رتبه 29 قرار گرفت.

10. A.T. Kearney

کرنی یک شرکت بین المللی مستقر در ایالات متحده است که در زمینه مشاوره مدیریت با تمرکز بر استراتژی و امور عملیاتی در کسب و کار به سازمان های دولتی و موسسات بزرگ در سراسر جهان تخصص دارد. این مرکز در سال 1926 توسط اندرو توماس کرنی تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در مرکز فرانکلین شیکاگو آمریکا واقع شده است. A.T. کرنی یک سرمایه گذاری میلیارد دلاری است و درآمدزایی آن 1.1 میلیارد دلار است. دفاتر آن در 60 مکان مختلف در 40 کشور با نیروی کار 3500 کارمند است که 2300 نفر مشاور هستند. A.T. کرنی به طور مداوم در میان شرکت های مشاور برتر مدیریت جهان قرار گرفته است و همچنین هفت بار در مجله مشاوره به عنوان “بهترین شرکت برای کار” ذکر شده است! شرکت کرنی طی هفت سال گذشته به عنوان یکی از “25 مشاور برتر” در سطح جهان شناخته شده است.

گروه مشاوران کوشان با مجموعه ای از برترین مشاوران حوزه کسب و کار آمادگی دارد تا موکلین خود را در کلیه زمینه های مرتبط یاری نماید.

کوشان، کوششی در تعالی سازمان

Authors

Entrepreneur
Entrepreneur
مشاور مدیریت، کسب و کار، تولید و کیفیت