9 روش برای بهبود بهره وری تولید

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

Best Articles on Efficiency

بهره وری برای هر کسب و کاری ضروریست. تفاوتی ندارد که شرکت شما تولیدمحور و یا خدمت محور است. بهره وری بیشتر فرآیند، همیشه گستره وسیعی از منافع را برای کسب و کار شما به ارمغان خواهد آورد.

تولید بهینه در سطح گسترده ای می تواند به کاهش هزینه، افزایش توان تولید و کاهش آثار مخرب محیطی کمک نماید. همه این منافع عمومی  منجر به مزایای پایین دستی از افزایش فروش و کیفیت گرفته تا بهبود وجه شرکت خواهد گردید.

چگونه اثربخشی تولید خود را بهبود بخشیم؟

1- مواد را ضایع نکنید.

اتلاف یا ضایع کردن معنی ی گسترده ای دارد، و میتواند به مواد، انرژی، نفر-زمان و یا فضا اتلاق گردد. یکی از بزرگترین و گران ترین اتلاف ها، اتلاف مواد اولیه است. در ادامه چند پیشنهاد برای کاهش اتلاف مواد ارائه می گردد:

1-1-تمرکز بر طراحی: بهترین کار برای کاهش ضایعات مواد استفاده کمتر از مواد در زمان طراحی قطعه است. بهره گیری از روش های طراحی قطعه مانند مهندسی ارزش و طراحی برای ساخت میتواند به طرز اثرگذاری بازدهی تولید را بالا ببرد.

2-1-بازیافت ضایعات و کالای مرجوعی. حتی اگر شما نتوانید بازیافت مواد را خود انجام دهید میتوانید آن را به شرکت های دیگر فروخته و از آن سود کسب نمایید.

3-1-فرآیند ها را به منظور استفاده از کلیه مواد در دسترس بهینه کنید. آیا میتوانید از همه سطح ورق پیش از ضایع شدن استفاده کنید؟ آیا امکان تیزکردن ابزار و استفاده مجدد از آنها وجود دارد؟ هر مقدار ضایعات محصول میتواند فرصتی باشد برای بهبود فرآیند

4-1-نگاهی دقیق تر به بخش حمل و نقل سازمان خود بیاندازید. مواد حمل شونده در قیاس با ورودی های دیگر سازمان کم بهاتر قلمداد می گردند. اما هزینه آنها محاسبه میگردد. با تغییر در فرآیند حمل و بسته بندی میتوان تا 50 درصد هزینه های آن را کاهش داد.

2- آموزش را بهبود دهید

هیچگونه بحثی در خصوص آموزش عملی و حین کار وجود ندارد. با آموزش پرسنل خود در فرآیندهای گوناگون بر روی آنها سرمایه گذاری کنید. با این کار آنها میتوانند در حل مشکلات به یکدیگر کمک نمایند.جای آنها را با یکدیگر عوض نموده و برای کارهای تکراری دوره استراحت قرار دهید. علاوه بر این اگر کسی در کف کارگاه درک بهتری از کل فرآیند -از آغاز تا پایان- داشته باشد، طبیعتا فهم بهتری از نقش خود در فرآیند خواهد داشت.

3- همه چیز را کمی کنید.

برای هر فرآیند تولید خود یک نقطه ارزش مشخص کنید، یا بهتر بگوییم، یک مبلغ ریالی تعیین کنید. هزینه مواد مشهود است، اما نفرساعت ها و استهلاک تجهیزات را نیز محاسبه کنید.با نسبت دهی ارقام به هر عامل تولید، بخش هایی که نیازمند توجه سریع هستند را راحت تر شناسایی خواهید نمود.

4- همه چیز را سازماندهی کنید.

سازماندهی کلید بهره وری یک کارگاه است. نگاهی به فضای اطراف کارگاه خود بیاندازید، آیا ابزارهای دستی به راحتی یافت می شوند؟ آیا ضایعات در یک گوشه تلمبار شده اند؟ کلیه ابزارها، قطعات، مواد و راهنماها می بایست برای خود فضایی اختصاصی داشته باشند. و هر کارگر نیز می بایست جای آن را بدانند.

 

Labor Will Help You Organize | Dallas AFL-CIO Council

 

5 کار را استاندارد کنید.

هر کس رویکرد خود را به کارها دارد، اما در دنیای تولید، روش های زیادی برای افراد وجود ندارد. حتی ساده ترین وظایف می بایست برای بیشینه بهره وری استاندارد شوند. کار خود را با یک چک لیست شروع کنید و آن را در هر کارگاه قرار دهید. سپس اطمینان حاصل کنید که همه کارگران از چک لیست شما پیروی می کنند. این اقدام ساده می تواند زمان فرآیندهای آتی را کاهش داده و کیفیت کلی محصولات شما را بهبود بخشد.

Cellular manufacturing to improve efficiency

6- تولید سلولی را پیاده نمایید.

بر اساس دفترچه تولید ناب، تولید سلولی، روشی است برای بهبود بهره وری با گروه بندی فرآیند های مشابه. این روش شامل تقسیم کارگاه به سلول های متعدد و تخصیص هر سلول به مجموعه ای از وظایف استاندارد شده است. ماشین ها و کارگران در هر سلول قادرند طیف گسترده ای از فعالیت ها را انجام دهند. اما اگر به آنها اجازه دهید تا بر یک کار تمرکز کنند، منجر به کاهش زمان فعالیت های آتی از قبیل کالیبراسیون و تنظیم مجدد تجهیزات و در عین حال بهبود پایداری و کیفیت خواهد گردید.

تولید سلولی همچنین نیازمند توجه شما به فرآیند تولید به عنوان مجموعه ای از گام های مجزاست. این نگرش و رویکرد شما را قادر میسازد تا اتلاف خود را به صفر نزدیک نمایید. این اقدام در کمی سازی هر فرآیند نیز به شما کمک خواهد نمود.

Cellular manufacturing – Lean Manufacturing and Six Sigma Definitions

7- خرابی تجهیزات خود را پیشدستانه مدیریت کنید.

همه ما میدانیم که قیمت یک مسواک از انجام روت کانال دندان کمتر است. اما هستند کسانی که این منطق را در تولید به کار نمی برد. نگهداری پیشگیرانه، اجرای وظایف تعمیرات-نگهداری است بر اساس برنامه زمانبدی شده استهلاک ابزارآلات. هدف، انجام اقدامات نگهداری است پیش از ضرورت. اما نه آنطور که با فعالیت های دیگر کارگاه تداخل ایجاد نماید. با کمک از مشاوره ابزارسازان و یا در نظر گرفتن سوابق خرابی دستگاه ها برنامه ای مناسب طراحی کنید.

Preventive Maintenance: An Overview | Reliable Plant

8-زنجیره تامین خود را تقویت کنید.

به هنگام کمی سازی فرآیندهای تولید، نگاهی دقیق به تامین کنندگان خود بیاندازید. اگر دریافتید برخی از تامین کنندگان متناوبا مواد، قطعات و یا ابزارهای بهتری را به شما ارائه میکنند، سهم بیشتری از کسب و کار خود را به آنها اختصاص دهید (بیشتر معامله کنید) این یکی از جاهاییست که کمی سازی به کارتان میآید. برچسب قیمت به ندرت شاخص دقیقی برای هزینه های واقعی ورودی کسب و کار شما خواهد بود.

ممکن است شما دریابید که رفتارهای خدمات مشتریان میان تامین کنندگانتان بسیار متغیر است. به منظور بهینه سازی اثربخشی، توصیه میشود با تامین کنندگانی مشتری مدار خود بیشتر کار کنید. آنها در هنگام بروز مشکل بسیار سریع تر از دیگران اقدام خواند نمود. و بسیار مشتاق ترند تا مشکل شما را مرتفع نمایند و خسارت شما را کاهش دهند.

9- کارکنان خود را درگیر بهره وری نمایید.

اگر خط تولید شما متوقف شده است پاسخ آن را از کارکنانتان بخواهید. این بسیار منطقی است که فرد مسئول یک کار ، احتمالا ایده هایی برای بهره ور شدن فرآیند خود داشته باشد. از دیگر سو برای مدیران و مجریان کسب و کار که عادت کرده اند تا نگاهی فراگیر تر به کار داشته باشند دشوار است تا فرصت های کوچک بهبود را شناسایی کنند. بسیار مهم است که کانال های ارتباطی ایجاد نمایید تا کارکنان هر گونه انتقاد، شکایت و یا پیشنهاد خود را با شما در میان بگذارند.

منبع:

https://blog.eaglegroupmanufacturers.com/9-ways-to-improve-manufacturing-efficiency

ترجمه از دپارتمان تولید محتوای کوشان

5 تکنیک ناب که فرآیند های تولید شما را بهبود خواهد داد.

آیا به تکنیک های نابی که بر فرآیندهای تولید شما اثر مثبت می گذارند علاقه مندید؟

با وجود بیشمار استراتژی های موجود چگونه موثر ترین آنها را بر کسب و کار خود خواهید یافت؟

یک رویکرد مناسب بررسی تکنیک هایی است که در حال حاضر خود را در کارگاه های تولیدی به اثبات رسانده اند. .

در این مطلب مختصری از 5 استراتژی ناب موثر با شرحی از چگونگی اثربخشی آنها بر فرآیند تولید شما را آورده ایم.

در نظر داشته باشید با وجود اینکه هر کدام از این تکنیک ها میتوانند تاثیر بسزایی بر کار شما داشته باشند، ترکیب آنها نیز می تواند اثربخشی آنها چندین برابر نماید.

ببینید کدام یک برای شما جذاب تر است و به یادگیری بیشتر ترغیبتان می نماید.

1- کایزن (بهبود مستمر)

کایزن یک استراتژیست برای کارکنانی پویا که با یاری یکدیگر به دنبال بهبودی مستمر و نظام مند در فرآیند تولید خود هستند.

این استراتژی اثربخش است زیرا منابع و استعداد های شرکت شما را بر خلق یک فرهنگ مستمر در یافتن راه های جلوگیری از اتلاف و ضایعات، متمرکز می سازد.

2- 5S

رویکرد 5 اس بر سازماندهی حوزه کاری شما تمرکز دارد. این استراتژی شامل غربال گری است (اجتناب از چیزهای غیر ضروری). وقتی این مورد انجام گردید به سراغ نظم دهی بروید. سپس محیطی عاری از هر گونه مواد زائد خواهید داشت. پس از آن استانداردسازی خواهید نمود.(نوشتن استاندارد برای هرکدام از المان های فوق) در نهایت این استراتژی را با به کار گیری استاندارد های تدوین شده پایدار می نمایید.

3- 6 خسارت بزرگ

ناکارآمدی بالقوه تولید در هر گروه تولیدی را معمولا میتوان در 6 دسته خسارت زای جهانی دنبال کرد.

این دسته ها شامل خرابی ها، توقف/تنظیمات، توقف های کوتاه و موقت، سرعت پایین، برگشت محصول و ضایعات تولید آزمایشی  هستند 

رویکرد شش خسارت بزرگ به شما راهنمایی ارائه میکند برای عوامل عمومی اتلاف در فرآیند تولید خود را مرتفع سازید.

4- بهره وری کل تجهیزات

OEE چارچوبی برای اندازه گیری زیان تولیدی فرآیند جاری را فراهم می نماید. سه دسته از زیان ها به این شرح هستند: توقفات، چرخه کند و مرجوعی ها

این تکنیک چابک مبنایی ایجاد میکند و ابزاری برای پایش پیشرفت در کاهش ضایعات از فرآیند تولید را ارایه مینماید. هدف گذاری 85 درصدی شروعی منطقی برای این روش میباشد. پس از حصول هدف میتوانید بر راه های دیگر ارتقای نتیجه کار خود تمرکز نمایید.

5-پایش ماشین

پایش ماشینی هماهنگی خوبی با OEE دارد. نرم افزارهای پایش ماشین به طور خودکار داده ها را از ماشین ها جمع آوری نموده و به منظور تولید و ارائه هشدارها و تصویرهای مدیریتی آنلاین از این داده ها استفاده می نماید. با این کار به اپراتور ها و مدیران کمک می نمایند تا تصمیماتی آگاهانه را در زمان مناسب اتخاذ نمایند.

این روش علاوه بر ارائه وضعیت عملکرد تجهیزات در یک نگاه، پایش تجهیزات، پنجره ای را به روی تمامی فرآیند های تولید در برابر شما می گشاید.و اگر از نرم افزار تولیدی ایمن و مبتنی بر ابر ( cloud-based ) استفاده می کنید ، در هر جایی که اتصال اینترنت وجود دارد ، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

توقفات تولید (خرابی تجهیزات)، مسایل کیفی و عملکرد ضعیف میتوانند در دسته اتوماسیون و یا اپراتوری قرار گیرند. کلید ایجاد فرآیند کاملا چابک، داشتن ذهن باز است. ذهنی منتقد و خلاق. شما بر اساس تجربیات خود میتوانید دریابید که ترکیب کدام تکنیک های بهترین نتیجه را در فرآیند های تولید شما به ارمغان خواهند آورد.

 

به منظور استقرار تولید ناب در سازمان خود با مشاوران و متخصصان کوشان تماس حاصل فرمایید.

“کوشان کوششی در تعالی سازمان”

Authors

Entrepreneur
Entrepreneur
مشاور مدیریت، کسب و کار، تولید و کیفیت