اهداف سازمانی

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

 

مدتها پیش از آنکه مفهوم “اهداف سازمان” به یک واژه پر سر و صدا در کشورمان تبدیل شود ، گروه مشاوران کوشان  به عنوان یک مشاور خلاق، پیشگام مشاوره در خصوص تعیین اهداف سازمانی برای کسب و کارها بوده است. ما توان نهفته در مفهوم اهداف – چرایی کاری که انجام می دهید- را با هدف تبدیل آن به خلق محصول و سودآوری آزاد می سازیم.

تعیین اهداف کسب و کار شما یک تمرین نوشتن خلاق نیست! و رهبران ارشد سازمان عموما توان تدوین آنها را در خلال برگزاری جلسات نخواهند داشت همچنین امکان خریداری و گرته برداری آن از سازمان های دیگر نیز وجود ندارد. این تجربه پس از سالها مراجعه صاحبان کسب و کار به ما در اثر ناکامی در تدوین اهداف سازمانی خود حاصل گردیده است.

در گروه تعیین اهداف سازمانی مشاوران مدیریت کوشان، کارشناسان ما با کمک شما به تدوین دقیق، حساب شده و متناسب اهداف برای سازمان شما خواهند پرداخت و در ادامه شاخص های سنجش آنها را پایش و تحقق آنها را نیز پیگیری خواهند نمود.

 

اهمیت هدف

نباید ارائه و معرفی هدف شرکت به منزله فخر فروشی و یا تقلید آخرین روندهای کسب و کار قلمداد گردد، بلکه منظور ارتقای مرزهای کسب و کار شما با کمک افزایش رشد و سود است: “جذب، حفظ و انگیزش کارکنان”، “تاثیر گذاری اجتماعی”، “الهام بخشی مشتریان”.

تاثیر عمیق هدف را در نظر بگیرید:

عملکرد بهتر- طی 15 سال گذشته سازمان های هدفمند رشد 10 درصدی سریع تر از بازار تجربه کرده اند. آنها همچنین هزینه های خود را کاهش داده و به طور میانگین 5.5 میلیون دلار در سال صرفه جویی داشته اند..

ارزش بیشتر- طی 12 سال گذشته برندهایی با درک و اعتقاد قویتر به هدف به طور میانگین شاهد رشد ارزش 175 درصدی خود بوده اند. در مقایسه با نرخ رشد میانگین 86 درصدی دیگر شرکت ها.

عملکرد مالی (TSR) بالاتر- انتظار می رود که طی 15 سال آینده ، شرکت هایی که هدفمند تر به کار خود ادامه میدهند 9 درصد عملکرد مالی بالاتر و رشد 10 درصدی بیشتری را از امروز تجربه نمایند.

 

 هدف از کسب و کار چیست؟

هدف سازمان شما بر پایه آنچه که هستید و آنچه که می بایست انجام دهید استوار است. و این دلیل و هویت اصلی سازمان شماست. و ما آن را اینگونه درنظر می گیریم: اگرچه ماموریت و یا چشم انداز سازمان شما ممکن است در طی زمان تغییر کند، هدف سازمان شما تغییر نخواهد کرد. “هدف سازمان شما فارغ از زمان است”

ارمغان “کوشان” برای سازمان شما چیست؟

حوزه مشاوره هدف سازمان طی سالیان گذشته بسیار مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته است، اما اتاق فکر کوشان همچون سالیان گذشته چشم انداز و رویکرد یکپارچه خود را در ارائه خدمات به موکلین خود حفظ نموده است. 

بسیاری از موکلین و مشتریان ما بدنبال آن هستند تا هدف سازمان خود را به منظور افزایش شفافیت، ایجاد همسویی و مفهومی در لحظات بحرانی توسعه خود تعیین نمایند. برخی نیز درحال تبدیل شدن به سازمانی با مقیاس بزرگتر هستند و یا اینکه در بحبوحه تغییرات مدیریتی قرار دارند. بعضی از آنها در نقطه عطف مسیر سازمانی خود قرار گرفته و بدنبال تسریع در رشد کسب و کار خود هستند.

ما به منظور یاری شما در یافتن هدف سازمانی، نگاهی فراتر از آنچه که می سازید و یا می فروشید داریم. ما از میان ارزشهایی که شما به جهان عرضه می دارید مفاهیم عمیق انسانی را استخراج نموده و دریچه دیافراگم را بازمی نماییم تا بتوانید از میان لنزی بازتر، کسب و کار خود و فرصتهای پیش رویتان را ببینید.

 

کوشان، کوششی در تعالی سازما

Authors

Entrepreneur
Entrepreneur
مشاور مدیریت، کسب و کار، تولید و کیفیت